Πρωινές Προβολές (11:00 - 13:00)

Πέμπτη 01 Οκτωβρίου

Spoko (The Blind Football Coach) (10 ́), Wim Steytler, South Africa

Siblings Are Forever (75’), Frode Fimland, Norway

 

Παρασκευή 02 Οκτωβρίου

Μισητή Γραμματοσειρά (09 ́), Savvas Constantinou, Cyprus

Ο Τερματοφύλακας της Λίβερπουλ (90 ́), Arild Andressen, Norway

 

Δευτέρα 05 Οκτωβρίου

Κυριακές (81 ́), Alethea Avramis, Greece / France

Οι Αθέατες Πλευρές του Τροχαίου (22 ́), Sokol Elqeni, Greece

 

Τρίτη 06 Οκτωβρίου

Μεταφορά (115 ́) Elias Giannakakis, Greece

Απογευματινές Προβολές

Πέμπτη 01 Οκτωβρίου

18.00 - 18.15 Έναρξη - Χαιρετισμοί

18.15 - 18.30 New Heroes (13’), Kay Abaño,  Germany/Spain/Philippines

18.30 - 19.45 Until the sun dies (75’), Claudio Carbone, Portugal

19:45 - 20.00 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

20.00 - 20.50 H1N1 - Η αλήθεια για τον ιο (50’), Kostas Spiropoulos, Greece

20.50 - 21.10 Συζήτηση με τον Καθηγητή Σ. Τσιόδρα

21.10 - 22.15 Marana (64’), Giovanni Benini, Davide Provolo, Italy

22.15 - 22.25 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

Παρασκευή 02 Οκτωβρίου

19.00 - 19.10 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

19.20 - 20.05 I, Сhe Guevara. My story. My words (45’), Slava Krasko, Russian Federation

20.05 - 20.15 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

20.15 - 21.30 Yeses (72’), Miguel Forneiro, Spain

21.30 - 21.40 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

21.40 - 22.05 80 Χρόνια Φίνος Φίλμ - Αφιέρωμα στην Ιστορική Ελληνική Κινηματογραφική Βιομηχανία

 

Σάββατο 03 Οκτωβρίου

18.00 - 19.15 Σαν τους Γλάρους Πάνω από τον Κεράτιο (75’), Thomas Sideris, Greece

19.15 - 19.30 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

19.35 - 21.25 Μέχρι την Θάλασσα (108’), Marco Gastine, Greece

21.25 - 21.40 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

21.40 - 22.05 The American (26’), Joachim Michaux, France

22.05 - 22.15 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

22.15 - 23.05 Don’t Ever Leave the Shack! (52’), Kozlov Vladimir, France

23.05 - 23.15 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

 

Κυριακή 04 Οκτωβρίου

18.00 - 19.10 Speleonaut Under The Stone Sky (57’), Sonja Djekic, Serbia

19.10 - 19.20 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη 

19.30 - 20.00 Κλεονίκη (29’), Anna Antonopoulou, Greece

20.00 - 20.10 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

20.10 - 21.20 Σιγή Ιχθύος (70’), Thodoris Chondrogiannos / Andreas Loukakos, Greece

21.20 - 21.30 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

21.30 - 22.25 Lessons in Humanity (53’), Branko Istvancic, Croatia

22.25 - 22.35 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

 

Δευτέρα 05 Οκτωβρίου

19.10 - 19.20 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

21.50 - 22.00 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη 

Τρίτη 06 Οκτωβρίου

18.00 - 19.10 Culture Park: An Oasis in Izmir (67’), Fatih Bilgin & Hande Zerkin, Turkey

19.10 - 19.20 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

19.20 - 20.45 Ο Γιώργος του Κέδρου (82’), Yiannis Kolozis & Yiorgos Kolozis, Greece

20.45 - 20.55 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη

20.55 - 22.10 Ένας Μπαρδούλ (74’), Georgios Giannopoulos, Greece

22.10 - 22.20 Συζήτηση με τον Σκηνοθέτη