Δευτέρα 01/10

17.55 - 18.25 Ποτέ δεν είναι αργά (25'), Rentari Malama, Greece A' προβολη στη Ελλάδα - Αφιέρωμα

18.25 - 18.35 Συζήτηση

18.40 - 18.55 Berta (13'), Christine Diegler, Germany

19.00 - 19.10 Συζήτηση

19.15 - 19.30 ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ

19.30 - 20.00 More than penguins (30'), Elizaveta Snagovskaia & Michael Reber, Germany, A' προβολη στη Ελλάδα - Αφιέρωμα

20.00 - 20.10 Συζήτηση

20.15 - 21.15 Sunflowers (60 ́), Ayla Torun, Turkey

21.15 - 21.30 Συζήτηση

21.30 - 22.30 Wadah (53'), Marie Noelle Moreigne, Greece

22.30-22.45 Συζήτηση

 

Τρίτη 02/10

17.55 - 18.15 Εϊ Ψιτ .... Basit (17'), Άννα Γουρζή, Ελλάδα

18.15 - 18.25 Συζήτηση

18.30 - 18.45 AJIN (15'), Γιώργος Κοφόπουλος, Ελλάδα

18.45 - 18.55 Συζήτηση

19.00 - 20.00 Songs For Kit (57 ́), Ruslan Fedotow, Belarus/Russia

20.05 - 20.25 Η Μητέρα των Αναμνήσεων (19'),Evening High School of Mytilene - Ioulia Sarantou, Greece - A' προβολη στη Ελλάδα - Αφιέρωμα

20.25 - 20.40 Συζήτηση

20.45 - 21.15 Γιαγιάδες (28'), Τζέλυ Χατζιδημιτρίου, Ελλάδα

21.15 - 21.30 Συζήτηση

 

Τετάρτη 03/10

17.55 - 18.10 Τα Φτερά της Ελευθερίας (12'), Ευγενεία Μαχαιρίδου - 4ο Γυμνάσιο Μυτιλήνης, Ελλάδα

18.10 - 18.25 Συζήτηση

18.30 - 19.30 From the Shore (61 ́), Jorge Yetano, Spain - A' προβολη στη Ελλάδα - Αφιέρωμα

19.30 - 19.45 Συζήτηση

19.50 - 21.10 Νostos Algos (78'), Yse Sorel, France

21.10 - 21.25 Συζήτηση

21.30 - 22.30 Paranaue the documentary (62'), Anastasis Dallis, Greece

22.30 - 22.45 Συζήτηση

 

Πέμπτη 04/10

17.55 - 18.10 Η Ελπίδα ποτέ δεν σβήνει (13'), Μαρία Σίνου, Ελλάδα

18.10 - 18.25 Συζήτηση

18.25 - 18.40 Bonda (14'), Νίκος Παράβολος, Ελλάδα

18.45 - 19.00 Συζήτηση

19.00 - 19.20 Nice Very Nice (16'), El kheyer Zidani, Algeria

19.25 - 19.40 Συζήτηση

19.45 - 20.00 Missing Words (14'), Άρης Ζησιμάτος, Ελλάδα

20.00 - 20.10 Συζήτηση

20.15 - 21.30 The Celebration (75 ́), Alexandra Wesolowski, Poland/Germany

21.35 - 22.15 Αγία Νοσταλγία (40'), Ξενοφών Αγγελόπουλος, Ελλάδα

22.15 - 22.30 Συζήτηση

 

Παρασκευή 05/10

17.45 - 18.05 Citizens (16'), Παναγιώτης Αθηναίος, Ελλάδα

18.05 - 18.15 Συζήτηση

18.20 - 18.40 Drumming Life Forward (17'), Κώστας Λογοθέτης, Ελλάδα

18.45 - 18.55 Συζήτηση

19.00 - 20.10 KANANGA (70'), Παύλος Τριποδάκης, Ελλάδα

20.15 - 20.25 Συζήτηση

20.30 - 21.00 Azadi (27'), Αλέξανδρος Νομικός, Ελλάδα

21.05 - 21.15 Συζήτηση

21.20 - 22.55 Κωστής Παπαγιώργης. Ο πιο Γλυκός Μισάνθρωπος (92'), Ελένη Αλεξανδράκη, Ελλάδα

23.00 - 23.10 Συζήτηση

 

Σάββατο 06/10

17.55 - 18.20 Humans (23'), Παναγιώτης Αθηναίος, Ελλάδα

18.20 - 18.35 Συζήτηση

18.40 - 19.00 Nowruz (21'), Μαρία Μπεντενίτη, Ελλάδα

19.05 - 19.15 Συζήτηση

19.20-19.40 Bardhul (21'), Γιώργος Γιαννόπουλος, Ελλάδα / A' προβολη στη Ελλάδα

19.40 - 19.55 Συζήτηση

20.00 - 20.10 Bafouli (9'),Γιώργος Γιαννόπουλος, Ελλάδα / A' προβολη στη Ελλάδα - Αφιέρωμα

20.15 - 20.25 Συζήτηση

20.30 - 21.40 We own the crisis (66'), Rebekka Kaufmann, Germany World Premiere

21.40 - 22.00 Συζήτηση

 

Κυριακή 07/10

Έναρξη Τελετής λήξης 19:00

Προβολή της ταινίας "My enemy my brother"

Απονομή βραβείων